Czy da się zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń?

Chcesz zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń? Sprawdź, czy bank udzieli Ci takie zobowiązanie. Jakie warunki stawiają instytucje, które nie sprawdzają zdolności kredytowej? Dowiedz się więcej już teraz.

Co drugi Polak posiada zobowiązanie kredytowe. Największą popularnością cieszą się kredyty na dowolny cel oraz kredyty celowe, które udzielają instytucje bankowe. Okazuje się jednak, że na rynku od wielu lat panuje już spora konkurencja. Nie gorsze warunki oferują firmy pożyczkowe, które zachęcają potencjalnych klientów do skorzystania z ich produktów bonusami, których uzyskanie jest niemożliwe ze strony banków. Mowa tutaj o zobowiązaniach, takich jak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – banki zawsze żądają zaświadczenia o zarobkach i skrupulatnie weryfikują zdolność oraz historię kredytową. Firmy pożyczkowe działają nieco inaczej. Dzięki nim możliwe staje się uzyskanie wsparcia finansowego na podstawie danych z dowodu osobistego oraz deklaracji pożyczkobiorcy. Jeśli jesteś zainteresowany zaciągnięciem właśnie takiego zobowiązania, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Kredyt bez zaświadczeń w ofercie banków

Banki komercyjne działające na terenie Polski zawsze sprawdzają zdolność kredytową. Oznacza to, że analizują wiarygodność potencjalnego klienta względem jego wypłacalności. Udzielą więc kredyt gotówkowy tylko wtedy, gdy mają pewność, że kredytobiorca będzie w stanie regularnie spłacać comiesięczne raty. Nie ma więc mowy, by został udzielony kredyt bez zaświadczeń o dochodach dla nowych klientów, którzy jeszcze nie wykazali lojalności względem banku. 

W ofercie instytucji bankowych pojawia się za to kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach, ale jedynie dla stałych już klientów. Same instytucje bankowe liczą na jeszcze większe zaangażowanie swoich klientów i proponują im kolejne zobowiązania na atrakcyjnych warunkach, by tylko zyskać ich lojalność na kolejne lata. Wtedy możliwe jest udzielenie kredytu bez ponownej weryfikacji. Najczęściej to kredyt online bez zaświadczeń, który udzielany jest poprzez wypełnienie elektronicznego wniosku klienta. Taki formularz dostępny jest dla tych, którzy posiadają na przykład konto w danym banku. 

Z poziomu platformy internetowej w kilka minut można wypełnić wniosek o kredyt z deklaracją o dochodach. Bank udzielając decyzję kredytową, weryfikuje wtedy między innymi wpływy na dany rachunek w każdym miesiącu oraz opiera swoją wiedzę na danych przekazanych przez kredytobiorcę w momencie, kiedy starał się on o pierwsze zobowiązanie. Taka weryfikacja trwa dosłownie kilka minut, a środki mogą znaleźć się na koncie klienta jeszcze tego samego dnia. 

Na kredyt bez zaświadczeń najczęściej liczyć mogą jednak klienci firm pożyczkowych. W ich przypadku wystarczy dowód osobisty i pisemna deklaracja o zarobkach generowanych w skali jednego miesiąca. Instytucje pożyczkowe nie weryfikują jednak danych z bik czy krd, nie mają więc wiedzy o rzeczywistej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy, nie wiedzą też, czy w terminie spłaca on zaciągnięte już zobowiązania, a może jednak ma problemy z płynnością finansową i ciążą na nim długi. 

kredyt online bez zaświadczeń
kredyt online bez zaświadczeń

Kto szuka kredytów bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to oferta przede wszystkim dla zadłużonych kredytobiorców, którym banki odmawiają już udzielenia wsparcia finansowego. To bardzo często ci, którzy wpadają w tzw. pętlę zadłużenia i nie radzą sobie ze spłatą rat. Ich miesięczny budżet nie wystarcza już na pokrycie zadłużeń. To dla nich jedynym ratunkiem może być kredyt bez zaświadczeń przez internet

Dla osób zadłużonych kredyt bez zaświadczeń może być prawdziwym wybawieniem. Aby otrzymać takie wsparcie, nie są konieczne zaświadczenia o generowanych dochodach, a więc szansę mają również ci, którzy mają słabą sytuację finansową. Na taką pożyczkę mogą liczyć nawet ci, których konta zostają zabezpieczone przez komornika. 

Warto też wiedzieć, że kredyt bez zaświadczeń wybierają również osoby, które nie chcą borykać się ze zbędnymi formalnościami, a pieniądze są im potrzebne szybko, nawet tego samego dnia. Pamiętajmy jednak, że instytucje, które nie wymagają zaświadczeń oraz nie weryfikują zdolności kredytowej, udzielają wsparcia finansowego na krótki czas oraz na niewielkie kwoty. Nie są to chwilówki, które należy szybko zwrócić w całości, ale pożyczki na raty – okres ich spłaty nie trwa jednak przeważnie dłużej niż rok, a wartość takiego zobowiązania nie przekracza 20 tysięcy złotych. 

Jak zaciągać kredyt online i nie tylko?

Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń, mogą wybrać się do placówki jednej z firm pożyczkowych albo skorzystać z wniosku elektronicznego. Dzisiaj kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń to standard, zgodnie z innowacyjną technologią mobilną. Szybką pożyczkę można zaciągać, korzystając z tabletu, komputera czy smartfona. Wystarczy wypełnić wniosek, by jeszcze tego samego dnia środki wpłynęły na wskazane konto. Dla tych, którzy wolą finansowe wsparcie w formie gotówki, firmy pożyczkowe przewidują możliwość dostarczenia środków przez kuriera. Wszystko po to, by móc spełniać indywidualne potrzeby, oczekiwania, ale i możliwości swoich klientów. Nie każdy posiada rachunek bankowy, nie każdy może też pozwolić sobie, by na koncie zostały zaksięgowane środki. 

Dodaj komentarz