Kredyt bez bik – czy to możliwe?

Kolejny bank odmawia ci kredytu? Dowiedz się, czy można zaciągać kredyt bez bik i jakie są warunki takiego zobowiązania. Sprawdź, czy możesz uzyskać takie wsparcie finansowe.

Coraz więcej osób interesuje się propozycją kredytów bez zaświadczeń. To przede wszystkim ci, którzy nie są w stanie regulować zaciągniętych już zobowiązań w terminie. Kredyt bez bik jest możliwy, ale czy na pewno takie wsparcie finansowe udzielają instytucje bankowe? A może jednak potencjalni kredytobiorcy powinni zainteresować się propozycją firm pożyczkowych? Te proponują dzisiaj środki pieniężne na naprawdę korzystnych warunkach. Co więcej, to one oferują kredyt bez bik i krd, więc ich klienci nie muszą martwić się brakiem zdolności kredytowej czy niechlubną historią kredytową.

Co to jest BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to olbrzymia baza danych, która zbiera informacje o wszystkich kredytobiorcach. W raportach BIK znaleźć można informacje nie tylko o wartości zaciągniętych zobowiązań czy czasie ich trwania, ale także o zachowaniach kredytobiorcy względem regularnych płatności. BIK gromadzi dane negatywne, na przykład te przedstawiające nierzetelność kredytobiorcy względem spłaty comiesięcznych rat, jak również informacje pozytywne. Dzięki temu budowana jest korzystna historia kredytowa, a instytucje bankowe mogą mieć większe zaufanie do potencjalnego klienta. 

Okazuje się, że dane w BIK sprawdzane są przez wszystkie instytucje bankowe, które oferują zobowiązania kredytowe. Jedyną możliwością, by uzyskać kredyt bez bik online, jest to, że takie zobowiązanie jest już kolejnym, które bierze klient w tym samym banku. Wtedy instytucja bankowa może wydać decyzję pozytywną na podstawie pierwotnych informacji, chociaż zdarza się to niezwykle rzadko. 

Z baz BIK nie korzystają za to firmy pożyczkowe i nierzadko parabanki oraz podmioty, które oferują tzw. chwilówki.

Banki a zdolność kredytowa

Podstawą udzielenia kredytu przez bank jest pozytywna zdolność kredytowa. To ocena względem wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. Zdolność kredytowa wyliczana jest przez analityków przy uwzględnieniu co najmniej kilku czynników. Pod uwagę brana jest przede wszystkim wysokość generowanych dochodów, forma zatrudnienia oraz wysokość innych zobowiązań. Analitycy weryfikują także historię kredytową, czyli zachowanie kredytobiorcy względem regularnych płatności. Na kredyt w banku raczej nie mają szans osoby, które mają przeterminowane zadłużenia oraz ci, na których ciąży egzekucja komornicza.

Pozytywna zdolność kredytowa jest gwarancją wypłacalności klienta banku. Chodzi przecież o to, by kolejne zobowiązanie nie zaburzyło płynności finansowej i nie wywołało tzw. pętli zadłużenia. Wysokość rat nie powinna być zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Tylko wtedy instytucja bankowa może udzielić finansowego wsparcia.

kredyt online bez bik

Jak zaciągnąć kredyt bez bik?

Kiedy wiadomo już, że raczej nie ma co liczyć na kredyt online bez bik udzielany przez instytucję bankową, warto poświęcić chwilę, by przyjrzeć się ofertom, jakie proponują firmy pożyczkowe i podmioty pozabankowe.

Co ciekawe, to jedna z niewielu opcji, by uzyskać finansowe wsparcie na korzystnych warunkach. Zobowiązanie bez weryfikacji zdolności kredytowej udaje się zaciągać przez internet. Wystarczy wejść na oficjalną stronę www firmy pożyczkowej i wypełnić elektroniczny formularz. Na większości takich platform funkcjonują również kalkulatory kredytowe, które automatycznie wskażą nie tylko wysokość rat względem okresu trwania umowy kredytowej, ale również inne, całkowite koszty takiego zobowiązania. 

Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe bardzo często pobierają prowizję za udzielenie finansowego wsparcia. Niestety, kredyt przez internet bez bik jest przeważnie nieco droższy aniżeli ten, który udzielany jest poprzez ocenę zdolności kredytowej. To cena za to, że podmiot, który udziela taką pożyczkę, nie może mieć pełnego zaufania, co do wypłacalności swojego klienta. 

Elastyczne warunki zgodnie z preferencjami kredytobiorcy

Okazuje się, że coraz więcej Polaków stawia na wygodę. Nie chcemy już stać w długich kolejkach w celu zaciągnięcia kredytu czy pożyczki gotówkowej. Chcemy, by środki pieniężne trafiały na nasze konto jeszcze tego samego dnia albo, by kurier dostarczył je pod wskazany adres w formie gotówki. To my chcemy decydować o tym, ile pieniędzy pożyczamy, jak wysokie będą miesięczne raty i na jak długo chcemy podpisać umowę z instytucją finansową?

Konkurencja na rynku usług bankowych jest ogromna i to klienci dyktują dzisiaj warunki. Już dawno minęły czasy, w których zadłużeni martwili się o odmowę udzielenia kredytu, bo dzisiaj mogą z powodzeniem korzystać z ofert pożyczek, zgodnie z którymi ich sytuacja finansowa nie jest w ogóle weryfikowana.

Kredyt bez bik jest produktem powszechnym, a przede wszystkim zobowiązaniem, które staje się ratunkiem dla osób zadłużonych. Takie wsparcie pozwala zachować płynność finansową i niejednokrotnie staje się podstawowym czynnikiem w ramach wdrożenia planu racjonalnego oddłużania. Warto jednak pamiętać, by tego rodzaju zobowiązania zaciągać jedynie wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne. W innych sytuacjach przydadzą się oszczędności albo po prostu zmiana priorytetów względem codziennych potrzeb.

Dodaj komentarz